Znajdź kod pocztowy:

Znajdź ulicę i miejscowość:

Kod pocztowy to szereg cyfr przypisany do określonego adresu. Dzięki niemu jest możliwe dostarczenie przesyłek pocztowych we właściwe miejsce. Chcesz sprawdzić, jaki kod pocztowy przynależy do danej lokalizacji? Pomoże Ci w tym wyszukiwarka kodów pocztowych. Korzystając z niej, już nigdy nie pomylisz się przy adresowaniu listów. Po prostu uzupełnij potrzebne dane i znajdź kod pocztowy. Łatwo i bez straty czasu!

Co to jest kod pocztowy i kiedy trzeba go znać?

Kod pocztowy składa się z pięciu cyfr oddzielonych po dwóch cyfrach myślnikiem. Kody pocztowe w Polsce powstały w 1973 r., aby ułatwić sortowanie przesyłek i zapobiec pomyłkom w sytuacji, gdy list ma trafić do jednej z wielu miejscowości o tej samej nazwie. Kod pocztowy może być przypisany do danego miasta, jego obszaru, a nawet konkretnej instytucji, np. Narodowego Banku Polskiego.


To, jaki kod pocztowy jest powiązany z danym adresem, trzeba wiedzieć, adresując wysyłkę. Jego znajomość przydaje się również przy wypisywaniu różnego rodzaju dokumentów, np. umów.

Wyszukiwarka kodów pocztowych - znajdź kod pocztowy!

Nie sposób zapamiętać wszystkie kody pocztowe. Wyszukiwarka okazuje się zatem niezastąpionym narzędziem, jeśli chcesz szybko je sprawdzić. Jak to działa? Wpisujesz nazwę miejscowości, województwo lub dokładną ulicę. By jednak uzyskać precyzyjny wynik, najlepiej uzupełnić wszystkie te informacje. Wyszukiwarka kodów pocztowych wskaże odpowiedni ciąg cyfr.


Narzędzie działa też w odwrotny sposób. To znaczy, że możesz z niego skorzystać, jeśli nie wiesz, do jakiego adresu jest przypisany kod pocztowy. Wyszukiwarka, po wpisaniu ciągu cyfr, wskaże miejscowość, ulicę, gminę, powiat i województwo. Skorzystaj z niej i szybko znajdź kod pocztowy lub przypisany do niego adres.